Facebook

premianti la testul BH si examenul IPO CNCG, Bucuresti 2017

In primul week-end din luna iunie am participat, pentru a ne testa si confirma, inca o data, asa cum obisnuim, activitatea, la un examen de lucru, organizat de Clubul National de Ciobanesc German.
Am inscris in examen 2 caini la categoria BH (Caine de Companie) si unul la categoria IPO 2 (Caine Utilitar).
La examenul BH (care contine elemente de subordonare, disciplina si socializare) au participat cu cainii lor elevii nostri Ionut Tudoran, cu Julius Canis Brego, mascul de malinois, provenit din canisa noastra, si Mara Asiei cu Misty, femela de ciobanesc australian, din canisa AussiePride. La examenul IPO 2 (care contine 3 faze – urma de miros, disciplina si paza si protectie) am participat cu masculul nostru de ciobanesc german, Romano T-rex.
Suntem cu adevarat mandri de rezultatele nostre: Ionut si Brego au ocupat locul 1, Mara si Misty locul 3, iar RE, din nou locul 1!