Facebook

examen de dresaj la Bucuresti – mai 2018

4 catei marca  Julius au au fost testati in cadrul examenului de dresaj BH (Caine de Companie) organizat de CNCG in data de 13 mai – toti 4 au promovat!…. multumim elevilor nostri – Mara si Bogdan – pentru dedicatia cu care au lucrat si modul in care s-au integrat in echipa! dincolo de greselile inerente, venite din emotie si lipsa de experienta, ne-au facut mandri! Mara & AussiePride Thunderstruck 56 de puncte, Bogdan Gabriel & Freyja 56 de puncte! BRAVO COPII! Suntem foarte mandri si de faptul ca din palmaresul nostru face parte, de acum, primul ciobanesc de Asia Centrala din Romania care a promovat un examen BH! Vera (Ak-Magash Versace) a obtinut 55 de puncte si locul 4 in clasament. Al patrulea caine cu care ne-am prezentat la examen a fost Ralph, un malinois in varsta de 13 luni, care a obtinut cel mai bun punctaj din examen – 57 de puncte. II multumim domnului arbitru Alex Bondar pentru arbitrajul competent, pentru disponibilitate si pentru sfaturile si observatiile pe care ni le-a oferit! Speram sa mai avem oportunitatea sa ne examineze! Felicitari tuturor participantilor!


Dumitru Moldovan & Ralph (malinois, 13 luni)
D
umitru Moldovan & Vera (ciobanesc de Asia Centrala, 18 luni)

Gabi & Freyja (golden retriever, 2 ani)
Mara & Jinx (ciobanesc australian, 2 ani)