Facebook

Campionatul National de Dresaj CNCG 2017

In luna octombrie am fost  gazdele unicului Campionat National de Dresaj IPO organizat anul acesta in Romania. In colaborare cu Clubul National de Ciobanesc German, am organizar Campionatul National IPO 2017, care a cuprins examinari BH, IPO 1, 2 si FH, precum si concursul multi-rasa pe nivelul IPO 3 si Campionatul National pentru ciobanesc german.
Suntem mandri de calitatea evenimentului pe care am oferit-o:
– Campionatul a fost jurizat de un expert al rasei ciobanesc german – dl. Helmut Konig, din Germania, crescator si arbitru cu o vasta experienta;
– domnia sa a avut inscrisi la arbitraj un numar record de participanti pentru un eveniment de acest nivel – 23 de caini inregistrati in catalogul Campionatului!
– am avut dificila misiune de a pune la dispozitia participantilor terenul necesar pentru nu mai putin de 12 examinari de urma, din care 8 complexe, de nivel IPO 3 si FH – Campionatul CNCG a beneficiat de 30 de hectare de aratura cu vegetatie, suprafata curata, identica pentru toti concurentii
– multumita sprijinului acordat de Primaria Domnesti si Consiliul Judetean, probele B si C din cadrul Campionatului si examinarea BH s-au desfasurat pe unul dintre cele mai bune terenuri de care a beneficiat un astfel de eveniment vreodata in Romania – un teren de fotbal cu gazon perfect – Stadionul FC Domnesti
– echipa noastra, desi mica, a stat cu totul la dispozitia participantilor, asa incat nimic nu a lipsit Campionatului
– evenimentul a beneficiat de prezenta unui cameraman profesionist care a filmat intreaga examinare, iar filmarile din concurs si rezultatele complete sunt disponibile pe site-ul de profil cel mai vizitat  – www.working-dog.eu

Ii felicitam pe invingatori si le multumim pentru participare tuturor concurentilor care au dat dovada de fair-play si respect pentru efortul nostru.