Facebook

PENSIUNE CANINA JULIUS – un  boutique hotel pentru catei

Musafirii nostri sunt gazduiti individual, in padocuri de 8 mp, cu spatiu atat interior, placat cu gresie si faianta si solid izolat, incalzit in zilele reci, cat si exterior, acoperit. Au la dispozitie 2 tarcuri cu o suprafata de 200 mp pentru miscare, in care ies de cel putin 3 ori pe zi. Totul e inconjurat de verde – iarba racoroasa, umbra deasa de salcie si multe flori, pentru ca, sigur, elevii nostri vad frumosul. In boxe, saltelute si paturi speciale, confortabile si pentru cei mai simandicosi dintre ei.
Capacitatea pensiunii noastre este foarte mica asa ca va recomandam sa faceti o programare in avans pentru rezervare.

Gazduirea unui caine presupune o mare responsabilitate, asa ca preferam sa cunoastem cainele si in special pe proprietarul acestuia, inainte de a-l primi in pensiune, pentru a ne asigura ca exemplarul este intretinut responsabil si corect.
Consideram oportun sa dezvoltam relatii pe termen lung cu proprietarii cainilor pe care ii gazduim, care sa poata conta pe noi si profesionalismul nostru de fiecare data cand pleaca din localitate.
In aceasta idee, daca nu ati mai fost la noi si nici nu aveti o recomandare din partea unui colaborator al nostru, pentru a rezerva un loc de cazare este necesar sa faceti o programare cu minim 15 zile inainte si sa ne faceti o vizita pentru a va cunoaste, atat pe dumneavoastra cat si pe musafirul nostru si a ne asigura ca este vorba de un exemplar fara probleme de intretinere, sanatate, sau comportament.

In pensiune nu pot fi gazduiti caini bolnavi.
In pensiune nu pot fi gazduiti pui cu varsta sub 6 luni (si schema de vaccinare completa).
In pensiune nu pot fi gazduiti caini batrani cu probleme de sanatate.
In pensiune nu pot fi gazduite femele in calduri sau gestante.
In pensiune nu pot fi gazduiti caini agresivi sau cu alte probleme accentuate de comportament (excesiv timizi, traumatizati, total nesocializati, extrem de anxiosi, etc).

Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta prin
e-mail: dresajclub@gmail.com, sau telefonic la 0722 683948